NIETRZEŹWY KIEROWCA MIAŁ BLISKO 3 PROMILE ALKOHOLU

Przed sądem stanie mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który pomimo wypitego alkoholu postanowił wyruszyć na drogi, nie zważając na to, jak poważne zagrożenie stanowi. 43-letni kierowca usiadł za kierownicą, mając w...

Przed sądem stanie mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który pomimo wypitego alkoholu postanowił wyruszyć na drogi, nie zważając na to, jak poważne zagrożenie stanowi. 43-letni kierowca usiadł za kierownicą, mając w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenia powodują.

Dzisiejszej nocy w miejscowości Borzechowo policjanci patrolujący ulicę szkolną zauważyli białego citroena. Z informacji, jaką posiadali funkcjonariusze, wynikało, że kierujący tym autem mężczyzna, może być nietrzeźwy. Mundurowi postanowili zweryfikować swoje ustalenia. W czasie rozmowy z kierowcą wyczuli wyraźna zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz 43-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo drogowe. Dzięki skutecznej interwencji funkcjonariuszy na szczęście tym razem nie doszło do żadnej tragedii. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, włącz myślenie!

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY