NIEODPOWIEDZIALNA JAZDA ZAKOŃCZY SIĘ KONSEKWENCJAMI W SĄDZIE

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który w stanie upojenia alkoholowego przewoził pasażera. Co więcej, obaj panowie nie mieli założone kasków ochraniających głowę. Sytuacja ta doskonale pokazuje, jak...

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który w stanie upojenia alkoholowego przewoził pasażera. Co więcej, obaj panowie nie mieli założone kasków ochraniających głowę. Sytuacja ta doskonale pokazuje, jak niektórzy uczestnicy ruchu drogowego bezmyślnie podchodzą do obowiązujących przepisów, narażając się na odpowiedzialność karną, ryzykując utratę własnego życia oraz powodują śmiertelne zagrożenie na drodze dla innych osób.

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali informację o dwóch mężczyznach podróżujących motorowerem bez kasków ochraniających głowę. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant, natychmiast skierował na interwencję patrol drogówki. Już po kilku minutach od zgłoszenia, w miejscowości Linowiec, funkcjonariusz zatrzymał do kontroli drogowej jadący w przeciwnym kierunku motorower. Kierujący jednośladem 50-latek przewoził 34-letniego pasażera. Obaj panowie nie mieli założone na głowie kasków. W czasie rozmowy z kierowcą policjant wyczuł wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie motorowerzysty blisko 3 promile. Co więcej, pasażer, który był zarazem właścicielem jednośladu, był trzeźwy.

Policjant udokumentował swoje czynności, a sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie, gdzie 50-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia. Ponadto kierowca jednośladu odpowie za niezgodne z przepisami przewożenie pasażera, a pasażer za udostępnienie swojego pojazdu osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwym.

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle ważne, dlatego obowiązek korzystania z kasku w czasie jazdy motorowerem lub motocyklem jest tak istotny. Kierowcy i pasażerowie tych pojazdów powinni o tym zawsze pamiętać!

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że bezpieczeństwo jest naszym wspólnym obowiązkiem. Dlatego warto przestrzegać przepisów drogowych i dbać o swoje życie oraz życie innych osób na drodze. Zdarzenie to jest doskonałym przykładem ignorowania podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz wymogów prawnych dotyczących kierowania pojazdami. Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to nie tylko skrajny przykład całkowitego braku wyobraźni, ale także stwarzanie realnego zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno pijanego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Nieodpowiedzialność oraz lekkomyślność zarówno kierującego, jak i pasażera były dla policjantów szokujące. Usiąść za kierownicą pojazdu w stanie upojenia alkoholowego, a także przewozić pasażera bez odpowiedniego kasku, to szybki przepis na śmierć. Osoby te, nie ryzykowały tylko swoim życiem, ale także narażały na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia innych uczestników ruchu drogowego

Być może dzięki właściwej reakcji postronnych świadków i szybkiej reakcji policjantów, tegoroczny bilans śmiertelnych wypadków drogowych w ostatni majowy weekend będzie mniejszy o 2 osoby.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY