Na Kopicza i Chopina remontują

Inwestycje drogowe w Starogardzie Gdańskim trwają. Intensywne prace budowlane prowadzone są teraz na ul. Kopicza oraz ul. Chopina. Ich łączny koszt wyniesie ponad 6 mln zł. Na ul. Kopicza...
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Inwestycje drogowe w Starogardzie Gdańskim trwają. Intensywne prace budowlane prowadzone są teraz na ul. Kopicza oraz ul. Chopina. Ich łączny koszt wyniesie ponad 6 mln zł.

Na ul. Kopicza wykonano kanalizację deszczową, podbudowę zasadniczą drogi, krawężniki, chodniki z kostki betonowej oraz oświetlenie drogowe. Powstał też nowy parking z 12 miejscami parkingowymi i 1 miejscem dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Cała nawierzchnia wykonana będzie z kostki betonowej. Prace prowadzone są na długości 300 m drogi. Ich zakończenie planowane jest na 30 października 2023 r.

Koszt robót wyniesie 1 mln 850 tys. zł, z czego 50% pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą prac jest firma Strabag.

Do 30 listopada 2023 r. potrwają roboty na ul. Chopina, gdzie odcinkowo wykonywana jest kanalizacja deszczowa, podbudowy drogi wraz z nawierzchnią z kostki betonowej, krawężniki, chodniki z kostki betonowej, parkingi, a także oświetlenie drogowe. Jest to I etap projektu pn. „Poprawa dostępności komunikacyjnej”, w ramach którego zmodernizowane zostaną też ul. Chojnicka i 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.

Na ul. Chopina prace trwają teraz na długości 400 m drogi. Część ulicy o długości 300 m wykonana będzie z kostki betonowej, a część o długości 270 m z mieszanki mineralno-bitumicznej.

Część ulicy o długości 300 m wykonana będzie z kostki betonowej, a część o długości 270 m z mieszanki mineralno-bitumicznej.

Prace kosztować będą 4 mln 300 tys. zł. 88% tej kwoty pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Wykonawcą robót jest starogardzkie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY