Miasto przywraca ruch na Tczewskiej i Owidzkiej przez nowo wybudowane rondo

Od 7 lipca br. zmieni się organizacja ruchu na odcinku ul. Tczewska – Owidzka. Oddane do użytku nowo wybudowane rondo pozwoli na swobodny przejazd przy dawnych Młynach. Nadal zamknięte...

Od 7 lipca br. zmieni się organizacja ruchu na odcinku ul. Tczewska – Owidzka. Oddane do użytku nowo wybudowane rondo pozwoli na swobodny przejazd przy dawnych Młynach. Nadal zamknięte pozostaną ulica Sobieskiego na odcinku od Zespołu Szkół Ekonomicznych do nowego ronda oraz ul. Tczewska od ul. Sobieskiego do ul. Basztowej.

Trwa realizacja największej inwestycji drogowej w mieście pn. „Przebudowa obiektów mostowych i ulic: Kanałowej, Sobieskiego oraz części  Tczewskiej, Owidzkiej i Hallera”. Aktualnie wykonawca przebudowuje ul. Sobieskiego oraz ul. Tczewską na odcinku od ul. Basztowej do ul. Sobieskiego. W trakcie budowy jest też parkingu przy siedzibie Muzeum 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Wiąże się to z zamknięciem przejazdu ulicą Sobieskiego oraz ul. Tczewską od ul. Sobieskiego do ul. Basztowej.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców jest fakt, że od 7 lipca będzie można korzystać z nowo wybudowanego ronda na skrzyżowaniu ulic Tczewskiej i Owidzkiej. Do zakończenia prac na ul. Sobieskiego tymczasowo będzie można przejechać ulicą Tczewską przy Młynach wokół ronda w kierunku ulicy Owidzkiej i odwrotnie.

Cała inwestycja obejmuje przebudowę 4 obiektów mostowych i 5 dróg w całości lub części. Prace potrwają prawdopodobnie do końca wrześniu 2023 roku. Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniesie ponad 11 mln złotych. Umowę na realizację zadania podpisano 29 stycznia 2021 r. Wykonawcą prac jest starogardzka firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY