Kolejne rządowe dofinansowanie

Gmina Skarszewy otrzymała kolejne dofinansowanie ze środków w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. W ramach zadania „Remont dróg gminnych na terenie miasta Skarszewy w zakresie wykonania nowej nawierzchni chodników”,...

Gmina Skarszewy otrzymała kolejne dofinansowanie ze środków w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg.

W ramach zadania „Remont dróg gminnych na terenie miasta Skarszewy w zakresie wykonania nowej nawierzchni chodników”, gmina wyremontuje chodniki przy ulicach: Młyńskiej (wraz z nowym przejściem dla pieszych przy śluzie), Wybickiego, Chojnickiej oraz na Os. gen. Sikorskiego. Kwota dofinansowania wynosi 456 500,00 zł, co stanowi połowę wartości zadania. Warto dodać, że w tym roku gmina Skarszewy ubiega się o kolejne środki w ramach Polskiego Ładu, w ramach których zamierza zainwestować prawie 5 milionów złotych na budowę dróg w sołectwach.

– Dziękuję pracownikom Urzędu Miejskiego za przygotowanie wniosków, radnym za współpracę, a posłowi Kazimierzowi Smolińskiemu za dobre rozmowy o naszych potrzebach inwestycyjnych – powiedział burmistrz Skarszew Jacek Pauli.

Przypomnijmy, że niedawno na Os. Kleszczewskiego zrealizowano gminny projekt „Budowa trzech dróg gminnych w Skarszewach: ul. Kasztanowa, ul. Zielona, ul. Różana”. Gmina otrzymała na tę inwestycję dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 670 779,00 złotych. W wyniku prowadzonych prac na wymienionych ulicach powstała nawierzchnia z kostki betonowej.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY