FUNKCJONARIUSZE ZACHĘCAJĄ DO WSTĄPIENIA W SZEREGI POLICJI

„Zostań jednym z nas” – pod takim hasłem policjanci ze Starogardu Gdańskiego propagowali swój zawód wśród uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu. Funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia...

„Zostań jednym z nas” – pod takim hasłem policjanci ze Starogardu Gdańskiego propagowali swój zawód wśród uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu. Funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi swojej formacji.
11 kwietnia br. starogardzcy policjanci spotkali się z klasami maturalnymi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu. Podczas wspólnych zajęć funkcjonariusze propagowali swój zawód.
Była to doskonała okazja do tego, aby porozmawiać z młodzieżą o dalszych planach na przyszłość. W krótkich materiałach wideo funkcjonariusze przedstawili strukturę Policji oraz pokazali w jaki sposób przebiega proces rekrutacji oraz test sprawności fizycznej. Policjanci opowiadali o codziennej służbie, mówili o jej zaletach, a także zachęcali do wstąpienia w szeregi tej formacji. Uczniowie, zadawali dodatkowe pytania oraz rozmawiając z funkcjonariuszami wyjaśniali swoje wątpliwości.
Na zakończenie spotkania przedstawiciele Komendy Powiatowej w Starogardzie Gdańskim rozdali swoim słuchaczom ulotki zawierające szczegółowe informacje o rekrutacji do służby. W spotkaniach z policjantami, uczestniczyło łącznie kilkudziesięciu uczniów z klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY