Czterech kierowców straciło prawo jazdy za prędkość

W czasie minionego weekendu policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej 4 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Sprawcy tych wykroczeń zostali...

W czasie minionego weekendu policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej 4 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi, a policjanci zatrzymali ich uprawnienia do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze starogardzkiej drogówki podczas minionego weekendu zatrzymali uprawnienia 4 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie. Funkcjonariusze, którzy patrolowali drogę wojewódzką nr 214, zauważyli w Lubichowie jadącego z dużą szybkością dostawczego fiata. Jak wykazał radar, 24-letni kierowca tego auta przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 55 km/h. Do kolejnej kontroli, w trakcie której policjanci zatrzymali prawo jazdy, doszło w sobotni poranek. Patrol drogówki w miejscowości Frank na drodze krajowej nr 22 zatrzymał do kontroli fiata. W tym przypadku kierujący pojazdem 42-latek przekroczył prędkość o 63 km/h. Również na drodze nr 22 swoje uprawnienia stracił 35-letni mieszkaniec powiatu Chojnickiego. Kierujący oplem mężczyzna przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 57 km/h.  Natomiast w niedzielę 24 października br. policjanci patrolujący ulicę Lubichowską zauważyli poruszającą się ze znaczną prędkością skodę. Jak wykazał policyjny radar 22-latek kierujący tym autem, przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h.

Za niestosowanie się do ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym policjanci nałożyli na kierowców mandaty karne oraz zatrzymali ich prawa jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY