Chciała odebrać sobie życie

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zblewie w porę zapobiegli tragedii i nieszczęściu, do którego mogło dojść w czasie minionego weekendu w jednym z mieszkań na terenie powiatu starogardzkiego. Skierowany...
Depressed and hopeless

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zblewie w porę zapobiegli tragedii i nieszczęściu, do którego mogło dojść w czasie minionego weekendu w jednym z mieszkań na terenie powiatu starogardzkiego. Skierowany na interwencję dzielnicowy wraz ze swoim partnerem z patrolu uratowali 30-letnią mieszkankę Kociewia, która próbowała odebrać sobie życie. Policjanci natychmiast udzielili pomocy przedmedycznej uciskając krwawiącą ranę, monitorowali czynności życiowe i wezwali pogotowie ratunkowe.

Dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że jedna z mieszkanek powiatu starogardzkiego próbuje targnąć się na swoje życie. Policjant ustalił adres, pod którym miało dojść do tego tragicznego zajścia. Dyżurujący przy telefonie alarmowym funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce dzielnicowego ze Zblewa oraz policjanta z zespołu prewencji, którzy razem udali się na interwencję.

Mundurowi bardzo szybko dotarli do mieszkania, w którym znaleźli nieprzytomną kobietę. 30-latka posiadała ślady samookaleczenia. Aby nie dopuścić do niepotrzebnej śmierci, policjanci natychmiast zaczęli działać. Gdy jeden z funkcjonariuszy uciskał krwawiącą ranę i monitorował funkcje życiowe, drugi z policjantów powiadomił o całej sytuacji pogotowie ratunkowe. Policjanci udzielali poszkodowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Skuteczne działania mundurowych z Posterunku Policji w Zblewie, ich natychmiastowa reakcja i szybkie dotarcie na miejsce sprawiły, że kolejne ludzkie życie zostało uratowane.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo np. Centrum Wsparci dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222.

Masz problem? Pamiętaj — nie jesteś sam!!! Portal wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: www.pomorskiedlaciebie.pl

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY