2 MIESIĄCE ARESZTU ZA ROZBÓJ

Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie 25-latek, który napadł na kobietę. Sprawca zaatakował i okradł swoją ofiarę. Napastnik został zatrzymany przez miejscowych policjantów po publikacji jego wizerunku w mediach...

Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie 25-latek, który napadł na kobietę. Sprawca zaatakował i okradł swoją ofiarę. Napastnik został zatrzymany przez miejscowych policjantów po publikacji jego wizerunku w mediach społecznościowych. Działający w warunkach recydywy przestępca usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 18 lat więzienia.
W niedzielę 10 kwietnia br. starogardzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do jakiego doszło w jednym z budynków przy ulicy Pomorskiej. Jak ustalili skierowani na miejsce mundurowi, przestępca obezwładnił swoją ofiarę gazem i paralizatorem. Zaatakowana przez napastnika kobieta straciła kilka tysięcy złotych, a przestępca uciekł.
Sprawą natychmiast zajęli się miejscowi policjanci, którzy między innymi przeanalizowali pobliski monitoring oraz ustalili rysopis napastnika. Szeroko zakrojona praca operacyjna, a także publikacja wizerunku sprawcy w mediach społecznościowych doprowadziły do szybkiego zatrzymania podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa mężczyzny. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zapukali do drzwi budynku, w którym przebywał. Zaskoczony wizytą funkcjonariuszy 25-latek, aby uniknąć odpowiedzialności karnej, ukrył się przed mundurowymi na poddaszu.
Mieszkaniec Kociewia został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą śledczy, mężczyzna był już wcześniej karany za popełnienie podobnego przestępstwa. Wczoraj starogardzki sąd zastosował wobec zatrzymanego 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Teraz mężczyzna spędzi najbliższe 2 miesiące za kratkami, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje Temidy. Za rozbój w warunkach recydywy grozi kara do 18 lat więzienia.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY