24starogard na Facebook

26 lutego 2017, Niedziela

Dzisiaj w telewizji reportaż o Deynie

poniedziałek, 04 czerwca 2012 01:01

Dzisiaj (4 czerwca) o godzinie 18.40 na antenie TVP 2 w programie „Reporter Polski” zostanie wyemitowany reportaż o Kazimierzu Deynie. Materiał był nagrywany na początku maja tego roku w Starogardzie Gdańskim.

Ekipa telewizyjna wraz z autorką reportażu Anną Więckowską gościła m.in. na próbie zespołu Jordan, którego członkowie opowiadali o swoim słynnym idolu i o tym jak narodził się pomysł nagrania piosenki "Legenda Deyny". Będą też rozmowy z mieszkańcami Starogardu oraz pokazanie Szlaku Deyny.
Z kolei 6 czerwca o godzinie 16.35, również na antenie TVP 2, zostanie wyemitowany film dokumentalny „Deyna” z 2003 roku. Jest on wspomnieniem o Kazimierzu Deynie, uznanym za najlepszego zawodnika w historii polskiego futbolu. Opowiadają o nim bliscy, koledzy z boiska, trenerzy oraz kibice młodego pokolenia, dla których Deyna jest legendą. Ich wypowiedzi uzupełnione są materiałami archiwalnymi. Film pokazuje człowieka, którego sukcesy przeplatały się z porażkami, zarówno w sporcie, jak i w życiu prywatnym. Ukazuje osobę obdarzoną wielkim talentem, ale niepozbawioną słabości.