Szachowa niedziela w Galerii Neptun

W niedzielę 3 września w Galerii Neptun już po raz drugi odbył się „Turniej Szachowy o Puchar Galerii Neptun„. Tegoroczna edycja zawodów cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród szachistów, dlatego...

W niedzielę 3 września w Galerii Neptun już po raz drugi odbył się „Turniej Szachowy o Puchar Galerii Neptun„. Tegoroczna edycja zawodów cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród szachistów, dlatego turniej został podzielny na zawody główne i zawody juniorskie.
W turnieju głównym o najważniejsze trofeum walczyło 47 zawodników, z których najlepszym okazał się Pan Przemysław Koc. Zwycięzca oprócz pucharu otrzymał bony zakupowe do wykorzystania w sklepach mieszczących się w Galerii Neptun o wartości 650 zł.
Triumfatorem zawodów juniorskich został Kacper Skrzypczyński reprezentujący klub UKS SP11 Skoczek Tczew, który w drodze do zwycięstwa stoczył 9 pojedynków z czego 8 z nich zakończył wygraną. Najlepszy zawodnik turnieju młodzieżowego również otrzymał puchar oraz bony zakupowe o wartości 200 zł.
W zawodach przyznano także nagrody specjalne w czterech kategoriach takich jak: najwyżej sklasyfikowana kobieta, junior, czy senior. Nagroda dla najmłodszego zawodnika powędrowała do 6-letniej Dominiki Wolskiej.
Rozgrywki w obu kategoriach wiekowych toczyły się na dystansie 9 rund szachów szybkich P’15 w systemie szwajcarskim. W wydarzeniu uczestniczyli zarówno amatorzy jak i zawodowi szachiści.

Organizatorzy: KPKS Cor Cordium Starogard Gdański oraz Galeria Neptun.
Sponsorzy: Galeria Neptun oraz Pomorska Szkoła Wyższa z siedzibą w Starogardzie Gdańskim.

Wyniki II Turnieju Szachowego o Puchar Galerii Neptun (zawody główne):
1 miejsce – Koc Przemysław (Gdańsk)
2 miejsce – Bieluszewski Piotr (Nowe)
3 miejsce – Belczewski Jacek (UKS SP11 Skoczek Tczew)
4 miejsce – Andrzejewski Konrad (UKS Wda Lipusz)
5 miejsce – Pepliński Wiesław (Gniew)
6 miejsce – Kamiński Zbigniew (Czersk)
7 miejsce – Wilamowicz Sławomir (Gdynia)
8 miejsce – Marszk Kazimierz (UKS Wda Lipusz)
9 miejsce – Tyda Krzysztof (UKS Korona Gdańsk)
10 miejsce – Świątek Mateusz (UKS Korona Gdańsk)

Wyniki II Turnieju Szachowego o Puchar Galerii Neptun (juniorzy)
1 miejsce – Skrzypczyński Kacper (UKS SP11 Skoczek Tczew)
2 miejsce – Malinowski Szymon (TKKF Rzemyk Gdynia)
3 miejsce – Pyrzewski Kamil (Grudziądz)
4 miejsce – Dziodko Mateusz (KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie)
5 miejsce – Zając Szymon (UKS OPP Toruń)
6 miejsce – Rafalski Szymon (UKS SP11 Skoczek Tczew)
7 miejsce – Kutowski Marcel (MKS EMDEK Bydgoszcz)
8 miejsce – Filipek Paulina ( UKS SP11 Skoczek Tczew)
9 miejsce – Delewski Jan (UKS SP11 Skoczek Tczew)
10 miejsce – Andrzejewski Jakub (UKS Wda Lipusz)

Nagrody specjalne:
najlepsza kobieta – Gil Anna (Gniew)
najlepszy senior – Marszk Kazimierz (UKS Wda Lipusz)
najlepszy junior (w zawodach głównych) – Belczewski Jacek (Nowe)
nagroda specjalna dla najmłodszego uczestnika – Wolska Dominika ( UKS SP11 Skoczek Tczew)

Pełna lista wyników (zawody główne) – http://bit.ly/2eCIG5M
Pełna lista wyników (zawody juniorskie) – http://bit.ly/2iW2Usr

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY