Starogardzcy seniorzy już po wakacjach

Uczniowie z beztroską żegnają się we wrześniu, studenci w październiku. Dotyczy to także tych, którzy studiują na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W Starogardzie uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w UTW...
Uczniowie z beztroską żegnają się we wrześniu, studenci w październiku. Dotyczy to także tych, którzy studiują na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W Starogardzie uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w UTW „S-Centrum” odbyła się 3 października.

Naukę rozpoczęło blisko 300 słuchaczy. – To wspaniałe, że z roku na rok jest Państwa coraz więcej. Poszerza się też nasza oferta. Nowością są m. in. zajęcia z prawnikiem, pracownia taneczno-ruchowa, czy wykłady z psychologii – mówiła koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w ramach Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Landowska.

Drodzy Studenci zaczynamy już 13. rok działalności naszego Uniwersytetu. Na pewno nie będzie on pechowy. Wiem to, gdy tylko na Państwa patrzę. Do UTW mam ogromny sentyment, bo sama przez kilka lat byłam jego koordynatorem. Ta praca dawała mi ogromnie dużo radości. Podobnie jak teraz, gdy widzę Państwa na korytarzach SCK lub kiedy mam okazję się z Państwem spotkać – powiedziała rektor starogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dyrektor SCK Ewa Roman.

Wielkim sentymentem studentów „S-Centrum” darzy także Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. To dzięki jego staraniom 13 lat temu w naszym mieście powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku. – Dla mnie każde spotkanie z Państwem jest wielkim przeżyciem. Czuję się dokładnie tak samo jak w 2005 r., kiedy „S-Centrum” się rodziło. To tak, jakbym przeniósł się w czasie i był o te 13 lat młodszy – mówił Janusz Stankowiak.

Korzystając z tak wspaniałej okazji, prezydent Starogardu zaprosił studentów UTW na otwarcie Dziennego Domu „Senior +” oraz towarzyszący mu koncert niekwestionowanej gwiazdy polskiej sceny muzycznej Ireny Santor. Symbolicznie jedno zaproszenie wręczył najstarszej studentce 96-letniej Jadwidze Dędze.

Uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczął oczywiście „Gaudeamus igitur” w wykonaniu chóru akademickiego. Część artystyczna należała do Zosi Lichy, która pięknie zatańczyła fragment baletu „Jezioro Łabędzie”. Wykład inauguracyjny wygłosił psycholog Jakub Wett. Całość poprowadził Łukasz Rocławski.

3 października swoje tegoroczne spotkania rozpoczął także Klub Seniora działający w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Reymonta 1. Zebranych członków powitała Anna Karolina Sprengel. Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak i jego zastępca ds. społecznych Maciej Kalinowski zaprosili na koncert Ireny Santor oraz otwarcie Dziennego Domu „Senior +”, które odbędzie się już 14 października. Ofertę zajęć senior przedstawiła nowa koordynator Joanna Schwoch. O część rozrywkową zadbał Grzegorz Gdaniec. Nie tylko śpiewał, ale i porwał seniorów do tańca.

Podczas obu uroczystości pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych Anna Kochanowska zaprezentowała przygotowany przez Urząd Miasta informator zatytułowany „Przyjazny Starogard dla Seniorów”.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Wojewódzkie ćwiczenia ratownicze „Starogard-2018”

  Dnia 24 października 2018 r. na terenie powiatu starogardzkiego odbędą się wojewódzkie ćwiczenia ratownicze „STAROGARD-2018”. W ćwiczeniach będą brały udział pododdziały Centralnego Odwodu Operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej województwa pomorskiego,...
 • Kolejny plac zabaw

  Na osiedlu Spółdzielni Mieszkaniowej  przy ul. Juranda ze Spychowa dokonano otwarcia kolejnego placu zabaw, którego koszt wyniósł 212 tys. złotych. Obejrzyj relację filmową z tego wydarzenia....
 • Policjanci poszukują świadków wypadku

  Starogardzcy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i osobowego volkswagena. Do wypadku doszło 5 października 2018r. około godz. 6:25 na skrzyżowaniu ulicy Żwirki Wigury z ulicą Zblewską....
 • Nowe łóżka dla pacjentów

  Dobra wiadomość dla pacjentów Oddziału Ortopedii starogardzkiego Szpitala. Placówka dzięki wsparciu Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA S.A. oraz Starostwa Powiatowego wymieniła wszystkie łóżka szpitale w oddziale. – Patrząc obiektywnie na funkcjonowanie...