Roztańczony SCK

Pokazy baletu, hip hopu, tańca towarzyskiego, a nawet tańca średniowiecznego złożyły się na program występów imprezy pn. „Sala 215. Przegląd Działań Tanecznych SCK”. W niedzielne popołudnie 13 maja Starogardzkie...

Pokazy baletu, hip hopu, tańca towarzyskiego, a nawet tańca średniowiecznego złożyły się na program występów imprezy pn. „Sala 215. Przegląd Działań Tanecznych SCK”. W niedzielne popołudnie 13 maja Starogardzkie Centrum Kultury zaprezentowało efekty zajęć tanecznych, które odbywają się w budynku największej instytucji kulturalnej w mieście i powiecie.

Nazwa imprezy wywodzi się od numeru sali, potocznie zwanej baletową lub lustrzaną, w której regularnie odbywają się zajęcia różnych rodzajów tańca.

W przeglądzie zaprezentowały się liczne grupy baletowe. Tancerki zaprezentowały m. in. ćwiczenia baletowe, „Odgłosy wiosny” Johana Straussa, czy „Polkę Francuską”. Z niezwykłą dojrzałością w fragmencie baletu „Jezioro Łabędzie” zaprezentowała się Zosia Lichy, która taniec trenuje 7 lat. Jej występ publiczność przyjęła z ogromnym aplauzem. Zajęcia baletowe w Starogardzkim Kultury prowadzi Janina Czyszak – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, tancerka Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Opery Nova w Bydgoszczy.

Styl hip hop dance został pokazany przez cztery grupy wiekowe: „Niegrzeczni”, „Heroes Group”, „Asy” i najbardziej doświadczony skład „New Flight”. W układzie tancerze zaprezentowali solówki, prezentując swoje umiejętności przez publicznością. Tancerzy hiphopowych trenuje Jakub Gręda – 5-krotny Mistrz Świata, reprezentant Polski podczas Eurowizji dla Młodych Tancerzy, 14-krotny Mistrz Polski, absolwent AWF.

Pary młodzieżowe i dorosłe z Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” zaprezentowały się w tańcach: standardowych i latynoamerykańskich. Trenerami par są Jan Lewandowski – wychowawca wielu par tanecznych, które osiągają sukcesy w turniejach tańca oraz Beata Wałkuska – wicemistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, finalistka wielu turniejów zagranicznych. Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls” działa w Starogardzkim Centrum Kultury już od ponad 40 lat.

III Przegląd Działań Tanecznych SCK rozpoczęły pokazy tańca średniowiecznego inspirowanego tańcem irlandzkim w wykonaniu pary z Starogardzkiego Bractwa Rycerskiego, który swoje próby przeprowadza w Starogardzkim Centrum Kultury. Wystąpiła też Oliwia Birna – zwyciężczyni pierwszej edycji Talent Show „Utalentowani” w kategorii taniec, trenująca hip hop w SCK.

Na zakończenie wszyscy tancerze biorący udział w przeglądzie otrzymali worki na obuwie taneczne z nadrukiem loga imprezy.

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia taneczne. Nabory w nowym roku szkolnym 2018-2019 rozpoczną się z końcem sierpnia.

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY