Nowy sprzęt dla SOR

SOR z nowym sprzętem dla ratowania zdrowia i życia dzieci.
Ministerstwo Zdrowia pozytywnie rozpatrzyło wniosek Kociewskiego Centrum Zdrowia o dofinansowanie zakupu sprzętów na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Koszt całkowity projektu wynosi ponad 400 tys. zł.

Projekt zakłada wsparcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej terapii i doposażenie w sprzęt medyczny służący do ratowania życia i zdrowia dzieci.

Bardzo się cieszę, że władze Kociewskiego Centrum Zdrowia już kolejny raz przygotowały projekt, który zyskał uznanie Ministerstwa Zdrowia. W rezultacie Szpitalny Oddział Ratunkowy zostanie doposażony w sprzęt – podkreśla Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego.

To kolejne ważne przedsięwzięcie związane ze starogardzkim szpitalem. Można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo dobry czas dla naszej placówki. Konsekwentnie bowiem inwestujemy i modernizujemy starogardzki szpital. Zdobyliśmy na ten cel ogromne pieniądze i w sumie za blisko 50 mln zł zbudujemy blok operacyjny, centralną sterylizatornię oraz zakład diagnostyki obrazowej, a także wyremontujemy pięć oddziałów, poradnie i gabinety, a także kupimy nowoczesny sprzęt, jak tomokomputer, czy rezonans magnetyczny. Do tej pory już wydaliśmy kilkanaście milionów złotych na modernizację placówki.
Starogardzki Oddział zyska dodatkowo 14 specjalistycznych sprzętów medycznych w tym aparat do znieczuleń, defibrylatory, respirator.

– Nieustannie czynimy starania aby unowocześniać nasz szpital oraz pozyskiwać środki na modernizacje i zakupy sprzętów – informuje Robert Wierzba, Naczelny Lekarz. – Teraz zdobyliśmy wsparcie na zakup aparatury medycznej dedykowanej do ratowania dzieci i noworodków. Nowy sprzęt to przede wszystkim większe bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY