Dzień komunikacji miejskiej

Dzień komunikacji miejskiej w Starogardzie Gdańskim
W sobotę, 13 października, w zajezdni MZK przy ul. Tczewskiej 20 zaplanowaliśmy Dzień Komunikacji Miejskiej w Starogardzie Gdańskim (i jednocześnie dzień otwarty zajezdni autobusowej).

Impreza będzie trwała od 10:30-14:30. W zajezdni można będzie usiąść za kierownicą najnowszego autobusu marki Autosan i przejść wraz z pojazdem ścieżkę obsługi codziennej – największą atrakcją powinien okazać się dla wszystkich przejazd autobusem przez myjnię.

W programie atrakcje dla dzieci: animacje, poczęstunek. pokazy i warsztaty cyrkowe, szczudlarze, kreatywne zabawy i konkurs plastyczny z nagrodami dla każdego. Jeden z autobusów udostępniony na terenie zajezdni będzie galerią prac wykonanych przez najmłodszych.

Szczegóły:

GST 2018 – przystanki kierunek PKP bez MZK

GST 2018 – przystanki kierunek MZK + MZK

Po obejrzeniu zajezdni przewiduje się zapoznanie z nowym węzłem: będzie można przyjrzeć się z bliska ostatniej fazie budowy nowego węzła integracyjnego przy dworcu kolejowym i ocenić jego funkcjonalność oraz urokliwość odrestaurowanego budynku stacyjnego. Dojazd do bazy MZK i węzła integracyjnego zapewnią bezpłatne autobusy okolicznościowej linii 100.

Autobusy przyjeżdżają w cyklu godzinnym – od 10 do 13 (zapewniamy 4 tury przywozu mieszkańców na teren zajezdni MZK).

 

Kategorie
Kalendarz
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY